amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Choose the best answer. Why is friction a contact force?A. Friction pushes back on objects by touching them. B. Friction is a noncontact force. C. Friction pus
4(-8x + 5) = -32x - 26Step by step please​
Line m has an equation of y = 3x + 2 Identify the slope: 3 What is the slope of a line that is parallel to m? What is the slope of a line that is perpendicular
All of the questions rn is for a test please help In 1806, a Natchez planter smuggled cotton seed from Mexico. Identify him A.Walter Burling B.Dr. Rush Nutt C.A
How can you time 40xx and get 180
What is the molarity of 48.6 g of magnesium (Mg) ions in 4 L H2O? Show cancelation of units to get credit. PLEASE HELP!!!
Which graph represents a function with direct variation?
A restaurant sells pizza based on area. If a 8 inch (diameter) pizza sells for $10, what should a 16 inch pizza sell for?
how much does it cost to charge a tesla at a charging station
Helppppppppppppppppppppppppppppppp plzzzzxzzzzzzzzz