marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

13 is one third of a number m
Peassssle answer the question hurry up no links
(-9) + (+3)= in adding integers
6. What value of a makes this equation true? 25 + 9 - 5 = 5 - 9 Answer choices are A: q=3 B: q=5 C: q=9 D: q=7
22. Radon has a half-life of 3.83 days. How long will it take a 225 g sample to decay to 14.06 g? (3pts.) What’s the answer
Please help me with this question!
HELP WITH THESE TRUE OR FALSE PLEASE, I WILL DEFINITELY MARK BRAINLIST IF THEY'RE CORRECT NO CAP !! 1.) When the production of goods increases, the business cy
How has economic growth affected the Southeast Asia's cities
Pls help me find the answer quickly!
Help with 1 and 3 please........