jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

When purchasing a security program, you must make sure that _____. Select 2 options. it can be implemented quickly it can be easily adopted it hinders operation
Hanuka es la fịesta de las luces. sí no
hello, me again polease help me with this, and show work
Please help as soon as possible
which article refers us back to article 430.24 in the service calculation? A.220.55 B.220.60 C.220.50 D.220.12
name the bacteria found in the root nodules of leguminuos plant​
By supporting with a practical examples how would you argue out the statement that " perception in most cases are subjective, irrational and marred with errors​
Maintain accurate records relating to children's overall welfare in early years
Constants are numbers without letters attached. What is the constant in the equation x/2 - 3? answers: 2 -3
How is change shown in the Count of Monte Cristo?