aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

What is a short-term benefit to eliminating a dependence on drugs?
For what reasons do you think the "easy" cases do not reach the Supreme Court?
what is an inequalite
"1. Name the line and plane shown in the diagram. QP and plane SR line P and plane PQS PQ and plane SP PQ and plane PQS 2. What is the name of the ray that is o
"What is the rate of change between the interval x = π and x = three pi over two? "
1. What is the area of the figure below?. . . 18 in². 30 in². 36 in². 60 in².
que es la lengua oficial de un país
Students on a field trip to a potato farm examine a few potatoes. Which of the following features will help them conclude that the potato is an underground stem
as an individual, you really have no impact on whether or not a friend or family member chooses to drink and drive. true or false?
how did native American people in different environments get their food?