Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

The graph shows that you are earning money at your part-time job at a constant rate. Which of these statements is NOT true?
What is true about discrete and continuous random variables?
2. Estimate the value of V34 to the nearest tenth. Show how to do it plz
LIST THE BEST 10 UNIVERSITIES IN AUSTRALIA.
2 people have 3/4 of a cake they share it equally how much cake do they get each
help pls i’m not sure what to do
what was the name of the ball game played in Maya? Please answer this ASAP thank you
Which fraction and decimal correctly represent the part of the square that is shaded? Hurry please 20 points possible
I am stuck on this question pls help me.
A) 10s + 7t = 149 5s + 7t = 99