iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

The Gila Monsters won 72% of their softball games. What fraction of the games did they win?
WILL GIVE BRAINLIEST!!! PLEASE HELP! write a mathematical equation stating that three consecutive even integers add up four times the smallest PLEASE HELP!!!!!
Identify the triangle below, A) acute B) irregular C) obtuse D) right
Damon makes 20 cups of lemonade by mixing lemon juice and water. The ratio of lemon juice to water is shown in the tape diagram. ( The table is 1 lemon juice
A 5.0-kg block of wood is placed on a 2.0-kg aluminum frying pan. How much heat is required to raise the temperature of both the wood and the pan from 20°C to 4
Can you determine which instances reflect a valid experiment or conclusion? Check only those that are valid. a. A biology class is conducting an experiment to d
240 degrees F to kelvin
I have to go to sleep super tired i need a question answered my last question witch value is not a whole number -5, 0, 4, 113?
Mike rode his bike for 3 2/3 miles Dustin rode his bike 2 3/8 how much further did mike go on his bike
If ur desperate for points : what is 10 + 20