dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

two people share $85 in the ratio 3 : 7.how much does each person receive?​
Larry had 9 grams of pepper. Then he used 0.9 grams of the pepper to make some scrambled eggs. How much pepper does Larry have left? ​ grams
is quadrilateral MNPQ congruent to quadrilateral RSTU lesson 9-2
To produce sufficient thrust, small wings must beat faster than larger wings.A. TrueB. False
4. Complete the sentences with the past of the verbs in (): a. I didn't (make) b. My friend coffee today! the day at home.(spend) c. Wallace beautiful present.
Bill $42 tax 9% tip 13%
What is career month all about
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
the permeter of a rectangle is 24 inches the lenght is 2 inches complete an equation to slove for the width w
Micah invests $5,280 in an account that earns 4.2% interest, compounded monthly. Part A Write a function for the amount that will be in the account after t yea