jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Chandra looking at many different facebook profiles and then feeling better about herself is an example of
Unlike the principle of universalizability, the principle of humanity can account for the immorality of what?
Is England now out of the European Union
¿Cómo se usa el verbo en la frase siguiente? The restaurant served food from many parts of the world. completed action continuing description
the number comes after 110
In general, appellate courts do not reverse findings of fact unless the findings are unsupported or contradicted by the evidence. a. true b. false
Piaget became interested in children development when he
For f(x) =3x + 2, find f(x) when x=4 and when x= -1
Find the area of each triangle. Round intermediate values to the nearest tenth. Use the rounded values to calculate the next value. Round your final answer to t
One of the most responsibilities employers have under OSHA is to