namux9m
namux9m namux9m
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

At olive
garden, Emily's
food cost
$25.67 in total.
If she left a
15% tip to the
waitress, how
much did
Emily paid in
total?
HELP ME PLZ

At olive garden Emilys food cost 2567 in total If she left a 15 tip to the waitress how much did Emily paid in total HELP ME PLZ class=

Respuesta :

TooTiredToLive
TooTiredToLive TooTiredToLive
  • 04-01-2022

The answer is $29.52

25.67 + 15% = 29.52

Answer Link
nqnyj8jhpj
nqnyj8jhpj nqnyj8jhpj
  • 04-01-2022
The answer for this is 29.52
Answer Link

Otras preguntas

when we got up it __ (rain). supply the correct from the verb​
5x-4y=17 2x-3y=11 Solve with elimination method
Pls help with all ASAP I’ll mark you brainly
why homogenization prolong milk shelf life​
I need ans asap!!Find the sum of all sides of the following rectangle ​
Helpppppppppppppppppp
"Managing human resource job in organization is becoming stressful day by day due to emerging human resource issues." Discuss.
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
A circuit consists of a capacitor of 2 F and a resistor of 1000 Ω. An alternating current e.m.f of 12 V and a frequency 50 Hz is applied. Find; (i) the current
how do I do this correctly?