madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

What did congress pass in 1988 as a form of apology to the surviving victims of internment camp
Fur color in mice is affected by a gene with two alleles. The B allele causes dark brown fur and is completely dominant over the b allele that causes light brow
98.What was the policy of containment? a.The containing of Communism within the United States. b.The stopping of the Soviet Union from invading Western Europe.
Is depreciation defined as spreading costs over time?
Hi There! Can someone please help me with this Maths Question as soon as possible. I will mark the brainliest. Write each calculation as a single power. a) 8^5
PLEASE HELP!!! Rectangle EFGH is reflected across the origin and then rotated 90° clockwise about the origin, forming rectangle E″F″G″H″. What are the coordinat
sail Give the function ofthe thermoflash​
nth term of this sequence please 18, 16, 14, 12
How To Solve these? ​
can i please get help with this