Yomama152 Yomama152
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

pat bought 5.5 pounds of grapes for a party he spent $6.60. how much did he pay per pound

Respuesta :

queen4518 queen4518
  • 02-02-2022
Answer: 1.20

Explanation:
I used a price per pound calculator

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

which are two ways that igneous rock are classified
I wanna know if the answers are right
suma a trei nr este 800. al doilea nr este mai mare decat primul de 3 ori si cu 170 mai mic decat al treileaafla numerele
multiply. (2.5×10−8)(9×10−10) express your answer in scientific notation.
Everything about heart disease
a compass is important to have on a map because it shows _____.
what is the inverse of h? h(x) = 6x 1
Human impact on one system leads to changes in more of Earth’s systems. Please select the best answer from the choices provided T F
Explain the role of trade in the development of the first Russian state.
What was the reason for the Constitutional Convention? To address the weaknesses in the Articles of Confederation To debate whether or not to secede from Brit