nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

If 2/5 of a number is added to 1/3 of the same number ,the sum is 22. What is the number?
What is the answer to 12-2x6+2/2
A solution of hydrogen peroxide, H2O2, is titrated with potassium permanganate, KMnO4, according to the following equation: 5H2O2 + 2KMnO4 + 3H2SO4 = 5O2 + 2MnS
How many moles of water (H2O) would be produced if 10 moles of O2 gas reacted completely with excess H2 gas?2 H2(g) + O2(g) → 2 H2O(g)A. 5 B. 10 C. 20 D. 30
How many moles of water (H2O) would be produced if 10 moles of O2 gas reacted completely with excess H2 gas?2 H2(g) + O2(g) → 2 H2O(g)A. 5 B. 10 C. 20 D. 30
What is the highest mountain on each continent?
What's the other term for: lacking respect; scornful
name a metal that doesn't conduct electricity
What would cause a decrease in the quality of circulating red blood cells
What would cause a decrease in the quality of circulating red blood cells