marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

10. The single biggest invention, perfected during the Song Dynasty of China, that changed the world, for better or worse, was the use of ___________________. A
select the equation that represents the relationship
Write a main idea paragraph about cells (5 sentences)​
Good day/evening, Can someone please help me to write a 1.5 page speech on koala bears? ​
Brainliest if you finish fast and simple and if correct!!!!!!!!! 1. The following scatter plot represents the relationship between a person's weight and the num
Leonardo recorded his speed while skate- boarding and determined he was traveling 18 feet per second. How many feet could he travel in one minute?
What are the Kelvin and Celsius temperature scales based on?.
Which equation best describes the law of conservation of momentum? O pi=PF Op;>P Op; OP; + Pi = 0
What kind of books are there in Aakash Institute's library?.
What position did John Foster Dulles hold in President Eisenhower’s cabinet? secretary of the treasury attorney general secretary of defense secretary of state.