gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. although rabbits are fast, bears are powerful, which i think better represents our school’s baseball and football teams. to get fellow classm
Which of the following discerned a scientific theory?
Index Number: b) A trader bought ar bags of rice at a cost, c= 24x+103 and sold them at a price. x = 33x-x^2/20 (1) Find the expression for the profit. (i) If 2
An organization of high school seniors performs services for patients at Leer Hospital. These students are volunteers and perform services that the hospital wou
Which energy source has been developed and improved by chemists? A. coal B. wind C. battery please don't say nuclear as it is quite literally not a choice.
The function h(x) = 1/4|x| is a transformation of the absolute value parent function, F(x) = |x|. Which graph shows h(x)?
Which of these statements is not true of Thomas à Becket? A) He set up the forerunner of the modern grand jury. B) He was assassinated by his friend, the man wh
hi can someone help me​
Who knows where i can get a lowrider car in Washington?
Which of the following are acute scalene triangles?