777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

There is a population of 192,500 bacteria in a colony. If the number of bacteria doubles every 238 minutes, what will the population be 476 minutes from now?
Someone please help me this is ASAP- please answer c) I don’t understand it
Can someone explain this to me please
Which part of roman government was a form of direct democracy?
PLEASE HURRY Why is Montague deeply concerned about his son Romeo? What does he tell Benvolio that Romeo has been doing lately? (Romeo and Juliet Act 1 Scene 1
The width of a rectangle is 1units less than the length. The area of the rectangle is 42 units
what was the best game in the ps3 NO LINKS JUST TYPE it​
help please question in the photo below thx
PLEASE HELP ME QUICK NO LINKS
1) Define civil rights in your own words ? 2) list 7-10 you feel are the most important to safe guard for our society DUE TODAY!!!!!!!!! HELP