tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

concert The following measurement​
On their 1200 kilometer trip to Texas, the Hiltons first took a train and later a plane. The train, traveling at 48 km/hour, took 2 hours longer than the plane,
The ethical principle of beneficence matches which of these ethical considerations
convert the following measurement.[tex]3 \: yards \: inhees[/tex]3 yards. inchees​
Claims form a compound Poisson process with =2 and individual claim density function f(x)=e 2x + 23 e 3x ,(x>0) (i) Find p 1 (ii) If a safety loading of 80%
Name a line in the image.
Order the numbers from lowest to highest. a. 12HEX b. 12DEC c. 12OCT a,b,c c,b,a c,a,b a,c,b
The ethical principle of beneficence matches which of these ethical considerations
Write an equation of the line that passes through point (3, -2) and has the slope m=-1/2
You have a homework grade of 55, four test grades that are 91, 82, 70, 68, and a final exam grade of 65. The table shows how these grades are weighted to calcul