mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

We are going....... holiday next week. Preposición
People can be charged for helping other people commit crimes. true or false?
How are non-flowering plants different than flowering plants? Group of answer choices A.Non-flowering plants produce seeds, and flowering plants do not. B.Non-f
6x+2 = 5x+18 PLS QUICKKKK
This sculpture is entitled, Apollo with Battling Lapiths and Centaurs. The sculpture displays the god Apollo in the center, with his hands held out in peace and
In how many years a sum of money doubles at the rate of 8%?​
what is thermometry​
wah wah wah wah wah wah wah wah WAH WAH WAH! Transolation: A grocery store sign indicates that bananas are 6 for $1.50, and a sign by the oranges indicates that
Theo left Phoenix traveling 55 mph. Two hours later, Dennis left Phoenix following Theo and he was speeding along at 75 MPH. How many hours will it take Dennis
Students should not have to attend school on Saturdays. Some believe that studentsshould attend school six days per week. They cite the fact that test scores ac