meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

If Adam Ct. is perpendicular to Charles st. and Charles St. is parallel to Edward Rd. what must be true? A. Adam ct. is perpendicular to Edward Rd. B. Adam ct.
What is the midpoint of 18.6 and 18.5?
When on November 11th, 1918, an armistice was signed to end World War I, the war's biggest losers were _____ because their governments ceased to exist. a. the
What was one of Kublai Khan’s achievements?
What is 324,650 rounded to the nearest thousands
If the root thermo- means "heat," which does thermodynamics mean?
Which of the following can be elusive ideas escape prisoner memories the title of the book
what led to the creation of complex societies
True or false The Federal Reserve Bank is responsible for minting new coins.
what is the belief that the king is chosen by god