soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

For a report to focus on the needs of typical business readers today, it needs to be trustworthy, contain decision-related information, and: A. put the summa
Which of the following is evidence of a physical change?haora
What is √45 in simplest radical form?
What is not one of the three primary resources to reach financial goals
How might the native peoples have judged the Europeans?
chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels
choose and write answers to the questions. yes,he/she is. no, he/she
Round 372,282 to the nearest 1000
answer these question for me please
I need help with number 19.