LyleeF91827 LyleeF91827
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

80 ounces for $4 K= What is the price per ounce

Respuesta :

JacaydenR721963 JacaydenR721963
  • 03-11-2022

Let's divide $4 by 80 ounces. The result of this operation is $0.05/ounce.

The answer is $0.05 per ounce.

Answer Link

Otras preguntas

what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???