itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Stan works on an assembly line. What effective and appropriate approach would he be wise to use when coping with minor frustrations like hang-ups on a conveyor
volume of a pyramid 10 feet by 10 feet base and height of 8.5 feet
*Brain teaser* *Guess the names of these countries *Think outside the box*. *E.g* 8. Iran 1.+n+ 2.+any 3.++s 4.J++ 5.+a 6. 7.J+ 8.I+ 9.U++ 10. +la 11. =+ 12.+☔
Which poetic line contains an example of consonance? slight thy form, and low thy seat What a world of happiness their harmony foretells! He gives his harness b
where do bills concerning revenue (taxes) originate
the the ability to do work or cause change is
Tax on cigarettes was increased by 5% the price of certain pack became 5.60 $ find orignal price
How do I get an equation from 9x-y=45 but the equation has to equal y
Which statement is false? Media messages are constructed. Media are free of emotion. In advertising media, even the font choices are important. What you do not
Which statement best describes the expository text structure used in this paragraph? World War II cost the United States a million casualties and nearly 400,000