skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

number 5 is the one please be correct
A monopolist will have a marginal revenue curve that is - identical to the demand curve. identical to the marginal cost curve. below the demand curve. above the
One of the purposes of the US judicial system is to
Each pronoun should agree with its antecedent in
The price of bananas went from $0.20 per lb to $0.60 per lb in four years. Find the rate of change of the price of bananas
how were the mexico Olympics and the black power related and what happened at the mexico Olympics?
la un depozit s-au adus in perioada recoltarii 25 t de cartofi in primele doua zile s-au vandut 230 q de cartofi . cate kg
Education provides opportunities for youth development, growth, employment and more. write an essay of about 400 words in which you express your views regarding
When Bacon changes the definition of love in Of the Wisdom of the Ancients, he is refining the term. removing a nuance. providing context clues. discussing the
How could stem cells prove helpful in the treatment of cardiovascular diseases