Joneskimberly68
Joneskimberly68 Joneskimberly68
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Tony bought 48 roses for $24. How much do 24 roses cost?

Respuesta :

beano beano
  • 02-03-2017
I'm assuming you cut everything in half so it would be $12
Answer Link
Victoria777 Victoria777
  • 02-03-2017

$12 would be the your answer cause its half of that

Answer Link

Otras preguntas

a local sports team se
Effective communication consists of __________.
What is the coefficient of the term 12p in the expression 12p+9q?
Clusters of flowers are called _____. inflorescence petals sepals fruit
Justice blacks opinion was issued in which of these Supreme Court cases
Which of the following was an argument against slavery? A. It was immoral to enslave another human being. B. Slaves were incapable of taking care of themselves.
Kat’s grades were so good that she was already ________ herself as class valedictorian?
What what were the ancient Greeks most important economic activities ??
The modern name for Anatolia is _____.
People who live in poor, overcrowded urban areas, or _____________, are unable to meet their basic needs. A. urban areas B. slums C. rural areas D. suburbs