Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

The letters F.I.C.A. stand for the Federal Insurance Contributions Act. a. True b. False
Which type of solar radiation is the most powerful?
write a definition for the term perimeter
Overload is the act of exercising a muscle to fatigue. a. True b. False
-1b + 46 = 16 + 5b what is b?
According to Jessica Stern when ________ compete, violence often results.
Why did the United States government spend money to improve the national highway system? How did the building of this system affect South Carolina’s economy?
At Bayside High School, 55% of the student body are boys. Thirty-five percent of the boys are on honor roll, and 40% of girls are on honor roll. What percent of
Is a common eating disorder because vomiting is an effective, though dangerous, way to lose weight.
How long is the video in hours and minutes