cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

If a sphere has a radius of 2 cm, what is the approximate surface area of the sphere
Taylor is building dog houses to sell. Each doghouse house requires free full sheets of plywood which Taylor cuts into new shapes. The plywood is shipped in b
Steroid use can have several physical consequences. What effect can the use of steroids have on men? A. deepened voice B. enlarged breasts C. increased facial h
How do you solve 111.8 divided by 13
Simplify 12(6b+2). 96b 72b+24 18b+14 2b+6
How can you write 72+(8+19) to make it easier to add
How do you solve 111.8 divided by 13
Ratio 5:9 in fraction
Identify the action verb: The car raced toward its destination. a. raced b. toward c. destination d. car
which measurement would be least likely to be written in scientific notation: number of stars in a galaxy , number of grains of sand on a beach, speed of a car