T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

In what year were all Africans, regardless of race, granted the right to vote in South Africa? 1948 1962 1993 2002
The colonists of Latin America supported supported the idea of obeying rulers who were thousands of miles away. True False
Answering questions by analyzing specific observations and using them to come to a more general understanding is known as __________ inductive reasoning empir
How do I do this Look at the picture Please be fast And just the answer would be helpful
the 8th grade student council sold 180 tickets to its pancake breakfast fundraiser. 6 ounces of pancake mix makes enough pancake for 5 people. How many ounces o
what is 3 billion divided by 24 simplified
is -1 1/4+ 2- 3/4= -(1 1/4 + 3/4) +2
one letter tile is drawn from the bag and replaced 300 times. Predict how many times a consonant will not be picked ​
how did Forrest Fenn make a living in Santa Fe​
What best describes how the Arab Empire unified regions of North Africa and the Middle East? The Arab Empire unified feuding tribes by controlling the trans-Sah