Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

What were some things settlers hoped to find in the New World?
What invention most helped to make the shift to large plantations throughout the Deep South profitable? the textile mill the mechanical reaper the cotton gin t
jamal earned $5.00 walking his neighbor's dog for one week. he was given a 1/5 of the $5.00 at the beginning of the week and 1/5 in the middle of the week. how
the screen on brianna new phone is 2.85 centimeters long. what mixed number represents the length ofbthe phone screen
A particular frozen yogurt has 75 cal in 2 ounces how many calories are in 8 ounces of the yogurt
What is considered the eastern border of Europe
What is 5.8 × 10^6 mg/s in grams per minute? A. 9.7 × 10^9 g/min B. 9.7 × 10^7 g/min C. 3.48 × 10^5 g/min D. 3.48 × 10^3 g/min
Which words make up the adverb phrase in the sentence? Which words does the adverb phrase modify? Many early cities were built around forts. A. Many early; modi
In what way did the sepoy mutiny change the political climate of India
7. which sentence correctly uses punctuation with dialogue? (1point ) A. after the game , the coach shouted , “ congratulations to everyone ! “ b. “ The winning