nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

9 2/3 × 6/7 = 2 3/4 × 5/6= 3 1/4 × 1/3= 3 2/3 × 2/3= 6 1/6 × 1/2=
click on ot plz gelp me tgx so much
Can someone help me with these 3 questions of ya can
how do you get from one number to the next using multiplacation or division? Exp: 100 to 106
How many sets of quantum numbers must be used to describe the electrons in a neutral beryllium atom?
WILL GIVE BRAINLIEST IF U HELP WITHIN 3 SECONDS Which of these excerpts is an example of an omniscient narrator? A. “If I cannot fish with you, I would like to
Hey, I'm dumb and need help. Prove that opposite sides of a parallelogram are congruent. Be sure to create and name the appropriate geometric figures. (10 poin
Explain the idea that order exists within chaos. Use the stories you've read as examples. The stories are "Tell Tale Heart", "To Build a Fire", and "Desire's
How much time does 18 goes into 626
17 – 6 × 10 ÷ 2 + 12