Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 9 scarves is $92.25. What is the unit price?

Respuesta :

artixpatel artixpatel
  • 02-05-2017
10.25 is answer in dollars
Answer Link

Otras preguntas

Help me solve this:5 hundreds x 10 = ________ hundreds= ______
give an example of a unit rate used in a real-world situation
Express 8.15 as a mixed number.
Solve for w: P=2L+2W
counterexample angle bisector?
70,000 ones equal how many ten thousands
write the word form for 3,152,308,726
How do I simplify 9/243
A teacher is choosing 4 students from a class of 30 to represent the class at a science fair. In how many ways can the teacher choose the students?
Describe a situation that could be modeled with the ratio 4:1