shalacrawfored shalacrawfored
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

chickens cutlets are on sale for $3.48 per pound how much will it cost o buy 3.5 pounds of chicken cutlets?

Respuesta :

brainchampion brainchampion
  • 02-05-2017
The answer is $12.80 because you have to multiply 3.48 by 3.5
Answer Link
dillon81099 dillon81099
  • 02-05-2017
12.18 you multiply the 3.48 times 3.5
Answer Link

Otras preguntas

Can someone counter this claim 12 POINTS PLS “CRISPR can cure genetically transmitted diseases and eradicate them from the family’s bloodline”
Financial issues often impact ethical decisions
The difference between schedule I and schedule II drugs is
Write a hook relating to love is painful.
Using Pythagorean inequalities, determine which of the following sets of values can represent the lengths of the sides of an acute triangle. a. 1,2,3 b. 6,8,10
??????????????????????????????
In a transverse wave, the motion of the disturbance is ____ to the wave motion. A. In the same direction B. Perpendicular C. Opposite D. Parallel
Which ratio is equivalent to 7:2? A 72% B 2:7 C 2/7 D 7 out of 2
Find the value of x so that ST is parallel to PR.
Which line from the story contains dialect?