craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

What can the reader infer from the narrator's statement that "If you have one hour of work in your IN box, you must expand that work to fill the eight-hour day"
please help me In exponents we have to write​
Based on the information given above, which of the following models best represents the relationship between zooplankton , minnows, and largemouth bass in a fre
Fill in the blank with the appropriate word(s) below: Est-ce ___ du chocolat? A. y a-t-il B. que ca y est C. que D. qu'il y a
Help please I’ll give extra points
why do you think business organization need to hire people? write at least three sentence in your answer sheet.pls​
Complete the chart about these four protest movements. Provide local and national examples, when possible.
Therapy that is not the individual's choice is called treatment.
El 160% de T es igual a N que tanto porciento de N es el 60% de T
Ile czystego alkoholu znajduje się we krwii​