warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

QUICK HELP!!!!!! How did Anne view Miep Gies and the others who helped the Frank family?
This refers to the most powerful European navy in the 16th century, until its defeat in 1588 at the hands of the British.
How might atoms of the same element vary?
Explain why you would make one of the addenda a tens number when solving an addition problem
is 1 3/5 1.9 equal to or less than or greater than
suppose y varies directly as x and y=16 when x=8 find y when x=16
The typical signs for "female athlete triad" include all except one of the following: question 4 options: disordered eating. fluctuations in blood sugar. amenor
Geoff charges $27 for 3 hours of swimming lessons. Anne charges $31 for 4 hours. How much more does Geoff charge per hour than Anne?Write the rate as a fraction
Which sentence effectively combines the clauses to make Clause 1 dependent on Clause 2? Clause 1: Padmi looks frantically for her pen Clause 2: her sister calml
Which mathematical figure has length but no beginning or end?