leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

without a calculator work out 0.5 multiplied by 0.8
What is the definition of rate?
According to newton's first law of motion, which force is expected to cause a body to accelerate
Find the difference. 6E6 - 2E5 =
list three ways american culture changed in the 1920s.
Students spend an average of $5.50 to buy materials for science olympiad if they each build three mouse trap cars what was the unit cost per car
If an area has all the wolves that it can support, the wolf population has reached its ______?
Plz help fast Question above
How do I show work for 5- (a-4) = 3 (a+2)
im looking for a clear answer