xiceman52x
xiceman52x
04-08-2017
Mathematics
contestada
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME ASAP?
Respuesta :
Banabanana
Banabanana
04-08-2017
2(x² + 3x - 5 + 3x² - 2x + 6) =
2(4x² + x + 1) =
8x² + 2x + 2
B.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
What was General Lee's strategy for defeating the North? A) attack the Union in the North B) defend Union attacks in the South OC) use ironclad ships to break t
An urn contains 6 red balls and 3 blue balls. One ball is selected at random and is replaced by a ball of the other color. A second ball is then chosen. What i
What are the solutions to the equation x2 + 4x + 5 = 0?
Assume the football team is set up as a C corporation and that Lenny, Sarah, and Sam are the shareholders. After setting up the corporation, no formalities of t
Select the correction answer from the choices below. If an American student purchases a personal computer made by a Korean owned company located in California,
Please solve the following system of equations by substitution. y = 3x - 4 and 4x + 3y = 1
Gloria, a student from a poor family, goes to a therapist for treatment of her test anxiety. Her therapist tells her that the anxiety is not abnormal behavior o
Mrs. Leonard calls the office because her 3-year-old child has been stung. She thinks it was a wasp, but she isn’t sure. She says he is having trouble breathing
Calculate the energies of one photon of ultraviolet (λ = 1 x 10⁻⁸ m), visible (λ = 5 x 10⁻⁷ m), and infrared (λ = 1 x 10⁴ m) light. What do the answers indicate
a 9-kilogram bag of sugar cost $27.54. what is the unit price ?