jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Matthew throws a ball straight up into the air. It rises for a period of time and then begins to drop. At which points in the ball's journey will gravity be the
Which of the following is NOT an area where maritime tropical air masses that affect North America originate? (1 point) Gulf of Mexi\co Caribbean Sea Hudson B
Distance Between Points Choose all that correctly give the distance in the coordinate plane between two points. (−5, 8), (5, 8) d = 10 (3, 8), (3, −6) d = 12 (−
Kristina joined a health club. She paid an annual membership fee of $40 and $3.50 each time she worked out. Part A Write an equation to show the total amoun
What is the correct formula for power? A. Power = work / time B. Power = work * time C. Power = force * distance D. Power = work * distance
At East Side Middle school, 3/4 of the students ride the bus to school. What percent of the students ride the bus?
The function f(x) = ?x2 + 16x ? 60 models the daily profit, in dollars, a shop makes for selling candles, where x is the number of candles sold, and f(x) is the
Which ocean was navigated and mapped by europeans while looking for new trade routes to the spice islands?
How did joining NAFTA affect the Mexican economy ?
Given the points A(-3,-4) and B(2,0), point P(-1,-12/5) partitions AB in the ratio ... A. 1:3 B. 2:1 C. 2:3 D. 3:2