njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

The speaker in the poem "as i grew older" says that the wall created a shadow. in what lines does he identify his own dark color with the shadow? what does the
If a figure has been dilated by a scale factor of 1/3, which transformation could be used to prove the figures are similar using the AA similarly postulate?
-1/5(5y+7) using distributive property
-6(y+5)-24=66 find the value of y
1. y = 4x + 3 for x = -1, 0,1
9. A club had some money to purchase new chairs. After buying 355 chairs at $199 each, there was $1,068 remaining. How much money did the club have at first?
these triangles do not have enough information to prove they are congruent what new information
Question 3 Multiple Choice Worth 5 points) In this excerpt from President Kennedy's 1963 Civil Rights Address, he included the examples of President Lincoln's e
What is the answer ?
Choose the sentence that is punctuated correctly. Although the Davidsons are now in Nebraska they first lived on the shores of Lake Michigan. Although, the Davi