grannygrunwald grannygrunwald
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

what is the cost for 1.4lb item that is $1.58 per pound?

Respuesta :

chatterbox1a1a chatterbox1a1a
  • 03-09-2017
1.4•1.58= 2.212 is your answer because if it cost 1.58 per pound and it is 1.4 lbs your answer will be 2.212
Answer Link

Otras preguntas

llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
What will happen to plant cells if there were no plasmodesmata?
Use the Elimination method and solve 4x+6y=3 and -10x-15y=-4
Which point of view does the narrator use in the passage? Fern came almost every day to visit him... Here she sat quietly during the long afternoons, thinking a
Can someone help? I’m not exactly sure and I have one attempt
Read the poem , possibilities for a man hunted by SBs,then discuss the structure,style and punctuation of the poem in a well constructed essay of 200-250 words​
A theater charges $4 for each matinee ticket. If it sells 360 tickets for a matinee performance, how much does it take in?
ASAP!!!! and I’ll make u a brainlist thingy lol
Use a TABLE to solve ( x + 3) ( x + 2). QUICK PLEASE!
Solve for x. 3(x-1)-8=4(1+x)+5 Also could someone please explain how to do this??