makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

3) Please help, what is the meaning of the new word when the suffix -ate is added to captive?
Students are given individual personality profiles after filling out a personality test. Most say that their profiles are fairly good descriptions of themselves
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION!!!
Make me thy lyre, even as the forest is: What if my leaves are falling like its own! The tumult of thy mighty harmonies Will take from both a deep, autumnal t
Buying an existing business is beneficial because: a.it does not require a large initial capital. b.it has an established relationship with lenders. c.it does n
How far will a body move in 4 seconds if uniformly accelerated from rest at rate of 2m\sm\s​
Solve the value of y.
!!HELP ASAP!! What is the surface area of the rectangular pyramid below? A. 2197 units B. 312 units C. 1026 units D. 507 units
In addition to the general provisions of the Common Rule (the federal regulations for protecting research subjects), the following regulations also govern resea
In the Haber reaction, patented by German chemist Fritz Haber in 1908, dinitrogen gas combines with dihydrogen gas to produce gaseous ammonia. This reaction is