lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

How can properly formatting an electronic résumé give an applicant a competitive edge over other applicants?
In 1990, the population of the Midwest was about 60 million. During the 1990s, the population of this area increased an average of about 0.4 million per year. T
How many aluminum atoms are in 2.20 g of aluminum?
Mega Movies hosted a film premiere on Friday night. They charged $9 for adults and $6 for children. One hundred twenty-seven adults and children attended, and $
A natural product of both animal and human life is ?
The problem with staying organized is that staying organized______. a. Is a skill that cannot be learned b. Requires forming new habits c. Can be very intense w
Owning provides _________ flexibility but can lead to _________ costs in the long-term. A less; higher B greater; higher C greater; lower D less; lower
Why is the 2000 presidential election significant? Give two reasons.
How did Alexander the Great save ancient Greece?
A researcher posts a print advertisement offering $20 in exchange for participation in a short study. The researcher accepts the first five people who respond t