haileyanaya52 haileyanaya52
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Lydia bought 2.3 lbs of cheese for $5.49 per pound and 4.6 lbs of salami for $6.40 per pound. How many. did Lydia spend on the ham and chesse.

Respuesta :

EuniceJEJO
EuniceJEJO EuniceJEJO
  • 01-10-2017
$42.07




This needs to be 20 characters soooo.......
Answer Link

Otras preguntas

Explain each expression as used in the passage.1. The best single food​
write and solve a proportion to complete the statement. Round to the nearest hundredth if necessary. 1. 6km ≈ ?mi 2. 2.5 L≈ ?gal 3. 90lb ≈ ?kg pls help
Mr. Mcdonald wants his students to ask him for help on their geometry problems only after they have attempted the problem for five minutes. Mr. McDonald is rein
What can a line graph be used to do? A. Make predictions B. Make comparisons C. Identify positive correlation D. Identify negative correlation
Sexting, Social Media, and Human Trafficking How you can encourage the dignified and respectful treatment of others?
I forgot what multiples are bc I was on vacation and I forgot lots of things I learnedI'm usually smarter​
Es para hoy ayúdenme por favor
Is a surface event that takes place during the rock cycle
Now write your conclusion in part D as a theorem, and prove the theorem using a two-column proof. When you write the proof, refer to the diagram you created in
What does the symbol indicated by the arrows most likely represent? a hurricane low pressure high pressure high temperatures