mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

Your friend gave you a gift card for your birthday. You use it to buy a DVD for $15$15. The gift card balance shown on the receipt after the purchase is $45$45.
Barack Obama Approval ratings for each term Highest Lowest Average
Why did some Americans oppose Imperialism?
Which Prehistoric Native Americans were the first to inhabit North America and hunted giant prey such as the Mastodon?
Which of these happened because of the Columbian exchange
What is the equation for the line?
In movies that focus on war, soldiers who have returned from the frontlines often struggle with overwhelming anxiety, nervousness, depression, and flashbacks. i
describe how taft helped conservation efforts, alleviated child labor problems, and strengthened the icc
Which is the correct way to write the title of a short story? A. How the Camel Got Its Hump B. How the Camel Got Its Hump C. "How the Camel Got Its Hu
find the solution g-62=14