gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

84 is 21% of what number
What are different kinds of barriers to movement
ali is 12 year 9 months old and his sister aliah is 3 year 11 months old ..what is the difference in their ages ?? how much younger alia is from ali ?
How did web du bois contribute to civil rights movement?
A ladder leaning against a house makes an angle of 60 with the ground. the foot of the ladder is 7 feet from the house. how long is the ladder?
Explain a time in our history when the federal government went beyond the limitations placed upon it. How was the situation handled?
Identify at least two points in domino's article where she might have given way to accusation
If the average (arithmetic mean) of 5, 6, 7, and w is 10, what is the value of w?
Leadership is sometimes irrelevant. a. True b. False
Who checks with the party members and advises the floor leader of the number of votes that can be counted on in any particular matter?