blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

HELPP WILL MAKRK BRAILLeST Explain how mountains can get shorter? Human activities such as mining can cause mountains to become shorter. Parts of a mountain can
Evaluate 4+ (m+n) when m= 7 and n= 5
km of 2km,1km,2km,3km,3km,6km​
Classify a triangle with angle measures of 35 degrees and 45 degrees Acute Right Obtuse Not Possible
dr . king perspective of white moderates is that they are people who
WHAT IS 5,350 DIVIDED BY NOTHING =5.35
What is 73 divided by 21
x over 2+9=20? This is confusing me in class right now :(
Identify the step of meiosis
Josh bought a video game that was 40% off. He paid $50 for the video game. How much was the game ORIGINALLY?