origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

Brainliest to most helpful! Answer asap! The point (−3, 1) is on the terminal side of angle θ, in standard position. What are the values of sine, cosine, and ta
Suppose Naomi gets a sales bonus at her place of work that gives her an extra $600 disposable income. She chooses to spend $360 and save the remaining $240. Fr
Use factoring to simplify the expression x^2-x-6/x-3 assume that x does not equal 3
The sum of two numbers is 69. The larger number is three less than twice the smaller number. Find the numbers. Show your work.
What is the name for the transfer of genetic information from one bacterium to another bacterium by a phage? select one: a. transduction b. translation c. penet
Social disparity was one of the major causes of french revolution. Justify the statement
The wealth and prosperity of mali and songhai were dependent on controlling the trade in
How did the Hellenistic kings spread Greek culture
(-5x^2)^3 plzzzz help
-( x + 4 ) = 2x + 35