HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes how Masefield creates an urgent mood in the excerpt?
what is a plane mirror ? ​
Find the sample standard deviation. 7,17,16,10,9,8,15,13,11
Plz answer me will mark as brainliest ​
What do you mean by the speed of car is 40 km per hour
Which mutation will cause translation to stop?Group of answer choicesMutation 2 onlyMutations 1, 2, and 3Mutations 1 and 3 onlyMutation 1 only
Determine the values of the principal square roots. V25 = V64 = V100
Solve for x. 10[2x-4]=100
Cambria sang in her school’s talent showcase three songs making her grandparents proud. Which is the best revision of this sentence? Cambria made her grandparen
What was the first Spanish colony in the Americas? 2.​