hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me with this transformation question
is 36a^2-9 a difference of squares? a. yes b. no
A defensive driver's priority is __ A. efficiency B. speed C. handling D. safety
Which type of contraception is a barrier method of birth control? intrauterine device sponge injection patch answer fast and there is only one answer
Which two animals are able to generate internal heat to maintain their body temperature in a cold environment?
Florian found out that her grandmother passed away and has intense grief. How has this most likely affected her social health? She has trouble sleeping and wake
Two consecutive positive integers have aproduct of 6. What are the integer?​
Radioactive amino acids incorporated into the proteins were rejected into the retina of a rabbit. After measuring the radioactivity and distance after a couple
what are measures of central tendency
This book I must have for my report. What is the simple subject? report book my I