holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

What are basic physical quantities and it's measurement units? Make a chart.
How should I solve question 27?
Why can fraternal twins be different genders but identical are always the same gender apex?
How to turn 27/20 into mixed number
If two objects have the same mass, what must be true? choose the correct answer A. They have the same volume B. They are made of the same material C. they conta
When did the land bridge between north and south america form?
Shown in the figure is part of a design for a water slide. Find the total length of the slide to the nearest foot, if α = 25°, β = 31°, a = 35 ft, and b = 170 f
In a certain region the number of highway accidents increased by 20% over a four years. How many accidents were in the 2006 if there was 5120 in 2002? hint when
What is the best selling winter song of all time?
How much energy is needed to melt 25.4 grams of I2? Hfus=61.7 J/g Type the correct answer to 3 digits. If the answer has an exponent, type the number, then ^, t