aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Let ​ f(x)=x2−3x−4​ . What is the average rate of change from x = 7 to x = 10? Enter your answer in the box.
Write the equation of a line with slope m = 3 and including point (3, 5).
Through the miracles of medicine and technology, researchers have had some success with growing and transplanting hollow, relatively simple organs such as trach
how do you convert 250% into a fraction
What is a good way to improve your marketability to employers? A. Stop taking extra coursework. B. Improving areas of weakness. C. Display excellent
In 1995, the average life expectancy in the united states was 75.8 years. the average life expectancy in 2015 was 78.8 years. what is the percentage increase in
Which of the following was a precursor for the start of World War II? The military build up of Germany and Italy The launching of Sputnik The Cuban Missile Cri
Carbon tetrachloride (ccl4) may be produced when reacting excess chlorine with methane in the presence of light.truefalse
If a person is involved in active listening, what is he doing?
What is the median of the data set? 42 55 27 31 17 24 65 47 39 18 21 35 17 24