reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

who is the strongest man in the world?​
Read the passage. To Waken an Old Lady by William Carlos Williams Old age is a flight of small cheeping birds skimming bare trees above a snow glaze. Gaining an
Why should we preserve heritages.​
Write a letter to your father's friend concerning the nature of education in Ghana​
QUESTION 4 Convert 4% to a decimal I
plese help asap!!! .................
Find the radius of a circle with a diameter of 14 cm
Kylie is comparing the cost of two housekeeping companies, DoItRight and CleanIt. The table describes the costs for DoItRight.Hours, x 1.5 3 3.5 4.5Total Cost,
look at the image below
If f(x) = 2x – 1 and g(x) = x^2 – 2, find [g ◦ f](x). Show work please