rookieJROTC
rookieJROTC rookieJROTC
  • 02-02-2016
  • Mathematics
contestada

Larisa buys 5 hats for $9.99 each. how much does she spend

Respuesta :

crisforp
crisforp crisforp
  • 02-02-2016
5 × $9.99 = $49.95 spent Larisa.
Answer Link
Neuron
Neuron Neuron
  • 02-02-2016
If you would like to know how much money does Larisa spend on the hats, you can calculate this using the following steps:

5 hats * $9.99 = 5 * 9.99 = $49.95

The correct result would be $49.95.
Answer Link

Otras preguntas

Is it positive, negative or neutral?
Where was Barack Obama lived?
sandy had 187 dollars to spend on 7 books. after buying them she had 12 dollars. how much did each book cost?
Sophia bought 2 jars of pickles for $65. What is the unit price?
Need help on number 4
Owners of nurseries most likely conduct _____ to grow many of their plants and fruit trees. vegetative propagation vegetative reproduction propagation reproduct
Estimate how many times larger 4 x 1015 is than 19 x 1012.
find the difference 7 7/8 - 3 1/4
3 teacher shar 2 pack of paper equally
please help Read the scenario below. Which of the characters in the scenario plays a role most similar to the Ottoman Empire at the beginning of the Age of Exp